Prosinec 2007

Videjko- Alex C. feat. Y-Ass - Du Hast Den Schönsten Arsch Der Welt

26. prosince 2007 v 16:37
Hezkáá pííísnička..:*)

Karlík a továrna na čokoládu

26. prosince 2007 v 16:25 ♥Karlík a továrna na čokoládu♥
Mooooc hezkej filmíík..:o)
Vyprávění začíná v polorozbořené chaloupce, kde bydlí hlavní hrdina Karlík (Freddie Highmore) s rodiči a čtyřmi prarodiči. Mačkají se v malé místnůstce a neustále hrozí nebezpečí, že jim spadne střecha na hlavu. Na talíři se málokdy objeví něco jiného než vařené nebo dušené zelí. Přesto žijí v podstatě šťastně, radují se z okamžiků, kdy může být celá rodina pohromadě (hned v úvodu zjišťujeme, že příběhu bude dominovat dětská naivita). Dědeček Pepa, nejméně senilní z Kalíkových prarodičů, často vzpomíná na doby, kdy pracoval v nedaleké čokoládovně Williho Wonky (Johny Depp). Do továrny se však dostali špióni od konkurence. Kradli Wonkovi originální recepty, což ho rozzlobilo a podnik nechal zavřít. Po pár měsících se výroba cukrovinek záhadně znovu rozběhla, aniž by najal nové dělníky.
Tajemství mělo být odhaleno pouze několika vyvoleným. Willi Wonka nechal rozhlásit, že do pěti čokolád schoval Zlatý kupón, opravňující nálezce a jednoho jeho rodinného příslušníka k exkurzi do továrny. Těchto pět výherců se navíc utká o speciální hlavní cenu.
Z prvního kupónu se raduje neustále se přežírající Augustus Gdoule, z druhého rozmarná a sebestředná Veruka Saltini, z třetího ctižádostivá Fialka Garderóbová - protivná svým permanentním žvýkáním. K předposlední lesklé kartičce se složitými vzorci propočítá Miky Telekuk, televizní maniak a racionalista bez fantazie.
Karlík dostane jednu čokoládu za rok - k narozeninám. Pod obalem se však mimo kalorické bomby neukrývá nic, dokonce ani v další, pořízené za poslední peníze dědečka Pepy. Když i největší optimisté ztrácejí naději, nalezne Karlík na chodníku bankovku a v zakoupené pochoutce se pátý Zlatý kupón skutečně objeví.
V určený den se před zamčenou bránu čokoládovny dostaví všech pět dětí s rodiči, jen Karlík s sebou bere dědečka Pepu. Konečně přichází Willi Wonka, na první pohled velmi podivný jedinec(Johny Depp ho ztvárnil podobně dokonalým způsobem jako třeba Eda Wooda, Střihorukého Edwarda nebo piráta Jacka Sparrowa), a s úsměvem na rudě namalovaných rtech zve návštěvníky dál. Úvodní místnost továrny je v podstatě ztělesněním nejodvážnějších snů. Fantasticky barevné údolí, kterým protéká čokoládová řeka, nad jejíž hladinou se sklánějí podivně tvarované stromy. Květiny, kameny - všechno, co příchozí vidí, se dá jíst. Dozvídáme se, že zde místo dělníků pracují Umpa-Lumpové, k nerozeznání stejní mužíčci. Nechali se Wonkou zaměstnat pod podmínkou, že je bude vyplácet kakaovými boby, jež k smrti milují, a kterých je v jejich domovině nedostatek.
V každém dalším sálu výprava přichází o jednoho účastníka - děti se stávají oběťmi svých zlozvyků a neřestí. Nutno poznamenat, že za neobyčejně morbidních okolností, doprovázených tancem a zpěvem Umpa-Lumpů. Jsou tak, poněkud drasticky, převychovávány.Foto..:*)

26. prosince 2007 v 15:48 ♥Michal Kadlec♥