O kapele Billy Talent

6. října 2007 v 12:19 |  ♥Billy Talent♥
Kapela Billy Talent vznikla v Kanadě v roce 1993. Ve složení se od jejího začátku nic nezměnilo, takže Billy Talent už od počátku hraje ve sestavě Benjamin Kowalewicz (zpěv), Ian D'Sa (kytara), Jon Gallant (basa) a Aaron Solowoniuk (bicí). Na úplném začátku bylo jméno skupiny odlišné, říkali si "Pezz" ale v tu dobu byli prakticky neznámí. V roce 1999 vydávají jako "Pezz" svoje první album s názvem "Watoosh! " (desky se hned po vydání prodalo okolo 1000 kusů a měla v rodné zemi velký úspěch). Po přejmenování na konci roku 1999 na "Billy Talent" (podle muzikálně nadané postavy z kanadského filmu "Hard Core Logo") a po vydání prvního alba nazvaném "Billy Talent" se jim dostalo v Kanadě velkého uznání. Album se stalo jen v jejich rodné zemi 3krát platinovým, ale v ostatních částech světa byl Billy Talent stále velkou neznámou. Okolo roku 2002 se sláva kapely začala rozšiřovat po celém světě a jejich singly "Try Honesty", "River Below" nebo "The Ex" se začali hrát skoro po celé Evropě. Když kapela zjistila, že může prorazit na evropském trhu, vydala i DVD s názvem "Scandalous Travelers", které obsahuje hodinový záznam z jejich celosvětové tour, ale i biografii jednotlivých členů a spoustu dalšího. Absolutně největší úspěch nastal pro skupinu Billy Talent ve chvíli kdy se vydalo jejich druhé album s názvem "II" (římská dvojka). Album bylo vydáno 23. Června 2006 a hned po vydání se stalo třeba v německu nejprodávanějším albem ze všech. Nyní je u našich sousedů Billy Talent skoro modlou a potvrzuje to i fakt že na německých radiostanicích i hudebních kanálech se písničky této kapely hrají skoro pořád. Nejoblíbenějšími singly druhého alba jsou "Fallen Leaves" , "Devil in a Midnight Mass" nebo "Red Flag" (tato píseň je tak kvalitní, že se objevila i v některých počítačových hrách jako je NHL 2006, SSX nebo Burnout).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 inkognitka inkognitka | 21. června 2008 v 16:47 | Reagovat

Ahoj :D

Chtěla bych vás o něco poprosit... PRO LIDI, KTERÝ JSOU NA KONCERT BILLY TALENT V PRAZE

Dostali jsme takovej nápad.Nápad spočívá v tom, že každej kdo jde na koncert si sežene kus červený látky (tričko, kus látky, šátek) to je úplně jedno.Prostě něco červenýho, s čim se dá mávat nad hlavou. Při songu red flag bysme to všichni vytasili a mávali s tim nad hlavou.Myslim že by to vypadalo hezky.

PROSÍM PŘIPOJTE SE! budu vám fakt vděčná.

A ještě bych vás chtěla poprosit.Pokud se vám ten nápad líbí, řekněte to ostatním lidem, který jdou taky na koncet...prosím prosím

inkognitka

Pokud má někdo blog, prosím napište to.... chci aby se připojilo co nejvíc lidí... ve 3O lidehc by to nemělo cenu

2 Sussannah Wald Bewilaqua Sussannah Wald Bewilaqua | 9. července 2010 v 19:56 | Reagovat

užasníí :)<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama